LAIMĖ, TIKSLAS IR PRASMĖ…

TAIGI, KAS VERČIA MUS JAUSTIS BLOGAI?

Siekti laimės galima tik tuomet, kai turi savąjį tikslą, ir žinai, kad jis tikrai tavo, tada pats kelias to tikslo link jau ir bus laimė. Visa kita bus „pseudolaimė“ – laikina emocinė euforija…

Siekti laimės nėra tas pats, kas būti laimingam, nes dažnai tai yra trumpalaikis jausmas, priklausantis nuo besikeičiančių aplinkybių. Jei lauke šviečia saulė, žinoma, kaitinsitės jos spinduliuose, tačiau ji šviečia ne visada. Laimingos dienos gali būti nuostabios ir linksmybių pilnos, bet anksčiau ar vėliau jos praeina. Ir kartais mums sunku susitaikyti su šia paprasta tiesa.

Kita vertus, siekiame būti laimingi visą gyvenimą, bet dažnai atrodo, kad šis siekis neatneša jokių apčiuopiamų rezultatų. Tačiau iš tikrųjų reikia siekti ne laimės, o prasmės. Gyvenimo prasmės, jei jau taip norite. Ir tai prasideda nuo klausimo „kodėl“. Kodėl su savo gyvenimu darote būtent taip? Jei tai, ką darote, yra prasminga, tai ir yra laimės siekimas. Taip, mes visi galime patekti į situacijas, kuriose  jaučiamės leisgyviai. Tačiau vieną dieną mes suprantame, kad geriau būti leisgyviam paties pasirinkimu, nei gyventi priklausomam nuo kitų žmonių. Laimės siekimas nėra pasirinkimas „viskas arba nieko“. Tai ir viskas, ir niekas viename. Tai gyvenimo kelionė, kupina pakilimų ir nuosmukių bei nepaprastai vertingų pamokų.

Kitaip tariant, dažniausiai laimė aplanko tuos, kurie žino, ką daro, tiki tuo, ką daro, myli tai, ką daro, ir tuos, su kuriais tai daro, nepaisant to, koks bus rezultatas…

Tapkite savo gyvenimo mokiniu. Nerkite ir sugerkite visą patirtį, kurią įmanoma pasiekti, kol dar galite. Taip, galbūt jums gali tekti kažko atsisakyti, kad ką nors pasiektumėte, jūsų karti patirtis leis jums išmokti sunkių gyvenimiškų pamokų, tačiau tai normalu. Nėra nereikalingų ir žalingų potyrių. Jūsų gyvenimo tikslas – gyventi kuo šviesiau, iš gyvenimo išspausti viską, o dovanotus įspūdžius priimti išskėstomis rankomis.

Ir tam tereikia vieno nemenko dalyko – pažinti save…

Nikolajus Bulgakovas

Psichologas Vilniuje Internetu

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos