Kas yra psichologas?

psichologas

Tai specialistas, kuris gali profesionaliai pažvelgti į jūsų problemą ir padėti rasti sprendimą. Tai pagalbininkas, kuris neša žibintą, kol jūs einate link šviesos.

Psichologas ir psichiatras nėra tas pats.

Psichiatras yra medicininį išsilavinimą turintis specialistas, diagnozuojantis ir gydantis psichikos sutrikimus (ligas). Gydymo metodai yra gydymas vaistais. Psichiatras dirba su psichikos ligoniais, turinčiais rimtų psichikos problemų.

Psichologas yra psichologo išsilavinimą turintis specialistas. Psichologas nėra gydytojas, todėl jis neskiria vaistų. Psichologas dirba su psichiškai sveikais žmonėmis, kurie nori padėti išspręsti savo problemas, pavyzdžiui, skyrybas, netektis, bendravimo sunkumus, sunkumus priimant sprendimus ir pan.

Psichoterapeutas – tai specialistas, gydytojas arba psichologas, teikiantis pagalbą dažniausiai nefarmakologiniais metodais. Psichoterapeutas – tai specialistas, baigęs specializuotą psichologinį išsilavinimą (ne trumpesnį kaip 3 metų mokymą) vienoje iš psichoterapijos sričių. Psichoterapeutai dirba tiek su psichiškai sveikais žmonėmis, tiek su “ribinės būklės” žmonėmis, t. y. su žmonėmis, esančiais ties sveikatos ir ligos riba (neurozė, depresija…) Psichoterapeutas naudoja specialius psichologinius metodus, kad padėtų klientui išspręsti jo problemą.

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos