KLAUSYK PATS SAVĘS

Psichologas Vilniuje Internetu

Visada įsiklausyk į savo jausmus, nėra būtinybės dairytis į šalis. Žiūrėdamas į žmones, tu negali tiksliai pastebėti, kas su jais vyksta, nes jų veidai neatspindi jų tikrovės, kaip ir tavasis veidas nerodo, kas vyksta tavyje. Jų išorė neatitinka vidinės būsenos ir – atvirkščiai – vidinė būsena neatitinka išorinio vaizdo.

Būtent tai ir yra visos visuomenės veidmainystė – nerodyti vidinio pasaulio, esmės, savo tikrojo veido. Paslėpk tai. Parodyk tai tik tiems, su kuriais palaikai artimus santykius ir kurie tave supras. Bet kas yra artimas? Net įsimylėjėliai nerodo vienas kitam savo tikrojo veido. Nes…– niekas nežino: šią minutę jis yra įsimylėjęs, kitą, galbūt,– jau nebe. Todėl visi tampa tarsi salos – uždari.

 

Nesidairyk į kitus, pažvelk į save. Tegul išsilieja tai, kas slypi viduje, kad ir kaip rizikinga tai bebūtų. Nėra didesnės rizikos nei slopinimas. Slopindamas prarasi visą gyvenimo džiaugsmą, visą entuziazmą. Jei ir toliau slopinsi, neišvengiamai prarasi visą savo gyvenimą. Slopinimas yra toksiškas – jis nuodija žmogų.

Klausyk savo širdies, kas joje besusikauptų, – parodyk tai. Netrukus išmoksi to nebeslėpti ir mėgautis. Kai tik suvoksi, kad tiesa teikia džiaugsmą, jau niekada nebesitenkinsi melu. Mes nuolatos meluojame, nes tiesiog nesame įpratę sakyti tiesos. Nuo vaikystės tikrovė buvo slopinama. Kai tik vaikas suvokia, kas yra tikra, jis mokinamas tai slopinti. Nesąmoningai, mechaniškai jis ir toliau slopina, nesuprasdamas, ką daro.

Būti sąžiningam su savimi – kitokios atsakomybės nėra. Žmogus turi būti atsakingas už savo esybę. Tu esi atsakingas už savo esybę, Dievas nepaklaus, kodėl nebuvai kažkuo kitu.

Yra toks pasakojimas apie chasidų išminčių Josiją: bemirštančio Josijo kažkas paklausė, kodėl šis nesimeldžia Dievui ir ar yra įsitikinęs, kad Mozė paliudys už jį. Jis atsakė:

– Leiskite man pasakyti vieną dalyką. Dievas manęs neklaus, kodėl aš nesu Mozė. Jis manęs paklaus, kodėl aš nesu Josijas.

Čia ir slypi problema: kaip būti savimi. Jeigu tu sugebi ją išspręsti, visos kitos problemos tampa bereikšmės. Tuomet gyvenimą – nuostabią paslaptį – tereikia nugyventi, jis – ne problema, kurią būtina išspręsti, o tiesiog…– tiesiog reikia gyventi ir džiaugtis.

Ošo

Psichologas Vilniuje Internetu

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?