7 požymiai, kad jumis manipuliuojama

7 POŽYMIAI, KAD JUMIS MANIPULIUOJAMA, psichologas vilniuje
  1. Manipuliatoriai remiasi kažkieno kito teigiama patirtimi.

Vienas mėgstamiausių kiekvieno manipuliatoriaus posakių – „Nesijaudink, aš (mano draugas, mano viršininkas, pažįstamas vyrukas) tai darė daug kartų ir nieko blogo neatsitiko“. Nesvarbu, kad manipuliatoriaus idėja jus gąsdina. Svarbiausia – jų sėkmė. Žinoma, tai melas! Neklausykite tokių žodžių. Paprašykite konkrečių įrodymų.

  1. Manipuliatoriai gali pradėti pokalbį pačiu netinkamiausiu metu.

Manipuliatoriai mėgsta prašyti pagalbos, kai esate labai užsiėmę. Tai suteikia jiems daugiau šansų, kad sutiksite tiesiog norėdami jų atsikratyti. Jie įnirtingai atsiprašinės ir sakys, kad apgailestauja, jog šiuo metu prašo jūsų pagalbos. Būkite budrūs!

  1. Manipuliatoriai primena jūsų pažadus.

„Tu man pažadėjai“–  yra puiki frazė, kuri privers daryti viską, ką lieps manipuliatorius, net jei suprasite, kad kažkas negerai. Niekas nenori būti žmogumi, kuris nevykdo savo pažadų. Niekas nenori žiūrėti šia kryptimi. Jūsų atsakymas visada turi būti labai aiškus, kad vėliau niekas negalėtų jūsų šantažuoti.

  1. Pasyvūs manipuliatoriai apsimeta bejėgiais ir kvailais, vaidina įsižeidusius.

Jūs natūraliai norite padėti tam, kuris atrodo vargšas ir nekaltas. Jis visada nelaimingas, o tokį žmogų norisi apkabinti ir suteikti jam prieglobstį. Tai ir yra būtent tai, ko jis nori. Tokios „aukos“ gali net nesąmoningai taip elgtis, tačiau tai vis tiek manipuliavimas.

  1. Manipuliatoriai stumia jus priimti skubotus ir emocingus sprendimus.

Visi geri manipuliatoriai žino, kad greiti emociniai sprendimai yra jų duona. Jeigu jie neskiria pakankamai laiko jums apie ką nors pagalvoti arba priverčia greitai apsispręsti, jie laimi. Pavyzdžiui, situacija parduotuvėje: „Jei dabar nusipirksi telefoną, gausi nemokamą dėklą. Mums liko tik 2 dėklai!“ Paprasta frazė, pavyzdžiui, „Man reikia laiko“, jei ji ištarta tvirtai, greičiausiai atšaldys manipuliatoriaus susidomėjimą ir jis daugiau jūsų neprašys.

  1. Manipuliatoriai nori, kad jaustumėtės kalti.

Taip lengva manipuliuoti žmogumi, kuris jaučiasi kaltas. Jie viskuo pasiruošę padėti. Būkite atsargūs, jei pradedate dėl ko nors jaustis kaltas. Greičiausiai suteikiate jiems „malonę“.

  1. Manipuliatoriai yra pernelyg meilikaujantys.

Perdėtas meilikavimas – mėgstamiausias manipuliatoriaus ginklas. Jei esate toks malonus žmogus, kaip galite atsisakyti padėti vargšui? Jie naudoja šią taktiką ir gauna tai, ko nori iš jūsų.

Psichologas Vilniuje

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos