50-TIES GYVENIMAS TIK PRASIDEDA!

TAIGI, KAS VERČIA MUS JAUSTIS BLOGAI?

Gera žinia tiems, kuriems šiuo metu yra 40-50-55 metai: dabar senatvė prasideda nuo 75-80 metų – tai yra, 25 metais vėliau nei mūsų tėvų kartai!

Dar visai neseniai žmogaus gyvenimas buvo skirstomas tik į tris dalis: jaunystę, brandą ir senatvę. Tačiau dabar „branda“ ateina po 50 metų ir reiškia naują gyvenimo laikotarpį, kurio anksčiau tiesiog nebuvo.

Ką mes žinome apie brandą?

  1. Šis laikotarpis trunka beveik 30 metų – nuo 50 iki maždaug 75 metų.
  2. Priešingai pasenusiems įsitikinimams, vadovaujantis teisingu požiūriu, fiziniai ir intelektualiniai gebėjimai šiame amžiuje nesumažėja, o išlieka tokie patys kaip jaunystėje – o kartais netgi pagerėja!
  3. Tai veikiausiai patogiausias gyvenimo laikotarpis, nes jame dera sveikata, galimybės ir patirtis. Remiantis šiuolaikine statistika, žmonės savo 65 metus vadina laimingiausiu gyvenimo laikotarpiu.
  4. Tie, kuriems dabar 55-65 metai, yra pirmieji žmonijos istorijoje, išgyvenantys šį laikotarpį. Iki šiol jo tiesiog nebuvo, nes senėjimas prasidėdavo kur kas anksčiau.
  5. Artimiausiais dešimtmečiais 50–75 metų žmonės taps gausiausia amžiaus grupe žemėje.

Retai susimąstome apie tai, kad savo gyvenime vadovaujamės ankstesnių kartų sukurta programa. Net ir visas mūsų vaikystės knygas, filmus ir vadovėlius kūrė ankstesnių kartų žmonės.

Tačiau ankstesnės kartos neturėjo supratimo apie gyvenimą po 50 metų, nes tiesiog nebuvo tikimasi tiek gyventi. Mes iš jų paveldėjome gyvenimo programą, kuri nieko nesako apie aktyvų gyvenimą po 50 metų.

Juk statistika rodo, kad dabartiniams 50–55 metų žmonėms senatvė prasidės ne anksčiau, nei sulaukus 80 metų. Žinoma, tuo galima tik pasidžiaugti!

Ši karta gavo net 25 (!) papildomus aktyvaus gyvenimo metus! Tačiau problema ta, kad niekas jų nemokė, kaip naudotis šia dovana. Taigi daugelis nesąmoningai susitaiko su priešlaikiniu senėjimu, rizikuodami prarasti 25–30 gyvenimo metų, kurie iš tiesų gali tapti pačiais geriausiais  jų gyvenimo metais (ir tai nėra perdėta!).

Po 50-ies ateina nuostabus metas gyvenime, kai turi laiko, sveikatos, galimybių, laisvės nuo įsipareigojimų, turtingos patirties ir visą ketvirtį amžiaus iki senatvės!

Nešvaistykite šio laiko veltui.

Jeigu jums sukako 50 metų, jau šiandien jūsų laukia beribės galimybės: nauji pomėgiai, nauji džiaugsmai ir potyriai, nauja karjera, naujos meilės, naujos kelionės… O naujų potyrių kokybė pranoks viską, kas nutiko jaunystėje, kai buvote naivus ir slegiamas įvairiausių įsipareigojimų.

Gyvenimas tik prasideda! :)

Nikita Skorobogatovas

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos