Psichologas nėra

Psichologas nera

Psichologas nesprendžia žmonių problemų už juos.

Psichologo darbas – sudaryti sąlygas, kad klientas galėtų suprasti savo problemą. Jis padės jums iš naujo suformuluoti savo klausimą, kad galėtumėte įžvelgti jo priežastį – tai, kas jus paveikė. Pakeisdami save, galėsite pakeisti požiūrį į problemą.

Psichologas nemato žmonių kiaurai.

Psichologas tam tikra prasme gali numatyti galimus asmens veiksmus tam tikroje situacijoje. Tam reikia daugiau ar mažiau tikslingų pastangų: nustatyti asmens temperamento ir charakterio ypatybes, išanalizuoti situaciją, kurioje šis asmuo yra, ir pan.

Psichologas nėra mokytojas ar globėjas.

Jis nežino, kaip teisingai elgtis. Kiekvienas klientas turi savo teisę. Tikslas – kartu su klientu rasti geriausią sprendimą. Pavyzdžiui, vienas žmogus ieško vandens. Kitame yra vynmedis. Jie susivienija ir suranda vandens.

Psichologas nėra draugas.

Psichologai nedirba su savo šeimos nariais ir draugais, nes tai labai kenkia proceso veiksmingumui.

Psichologas neturi supergalių ir nėra burtininkas.

Daugelis mano, kad psichologas yra aiškiaregis arba mediumas. Tokios antgamtinės galios kaip aiškiaregystė, trečiosios akies atvėrimas, kosmoso energijos valdymas nėra mokslinės ir jų nedėstoma psichologijos koledžuose. Supersugebėjimus tiria parapsichologijos mokslas. Priešdėlis “para” reiškia “apie”. Tai beveik psichologinių žinių sritis. Psichologo supergalios yra ne kas kita, kaip žinios ir įgūdžiai, įgyti per mokymus ir patikrinti ilgamete patirtimi.

Jei kreipiatės dėl įsisenėjusios problemos, neturėtumėte tikėtis, kad ji bus išspręsta po vienos konsultacijos.

Psichologas negali išspręsti visų problemų.

Psichologas nesprendžia problemos, psichoterapijos metu jis sukuria sąlygas pačiam žmogui suprasti situacijos priežastis ir jis pats pasirenka tinkamą sprendimą.

Psichologo paslaugos skirtos visiškai normaliems žmonėms!

Kreipimasis pagalbos į psichologą nėra nei silpnumo, nei blogos psichikos sveikatos požymis. Kaip jau minėta, psichologai dirba su sveikais žmonėmis. Tačiau retkarčiais visiems žmonėms reikia paramos ir pagalbos iš išorės. Mūsų kultūroje dar nėra susiformavusi tradicija konsultuotis su psichologais. Vietoj to įprasta kreiptis pagalbos į draugus arba užglaistyti savo bėdas alkoholiu. Neretai tenka išgirsti: “Ar aš išprotėjau, kad einu pas psichologą?” Pasirinkimas visada priklauso nuo paties žmogaus. Tikras psichologas savo paslaugų neprimeta. Iniciatyvą visada turi rodyti asmuo, norintis gauti konsultaciją.

Psichologas gali turėti savų problemų.

Psichologai yra paprasti žmonės, kurie, kaip ir visi mirtingieji, gali turėti problemų. Psichologo privalumas – jis gali veiksmingiau spręsti jų problemas. Turint psichologinių žinių, daug lengviau suprasti problemos priežastį. Psichologai mokydamiesi, o ir po to, atlieka asmeninę psichoterapiją, kurios metu sprendžia savo problemas.

Kodėl eiti pas psichologą geriau nei kalbėtis su drauge ar draugu.

Gali būti, kad nuoširdus pokalbis su drauge ar draugu tikrai sumažins įtampą, pasidarys lengviau ir, be abejonės, artimas draugas gali jus užjausti, sušildyti savo dalyvavimu ir susidomėjimu. Tačiau jei probleminė situacija vėl grįžta, prasminga manyti, kad kalbėjimas nepadeda. Kuo skiriasi psichologo konsultacija nuo pokalbio iš širdies į širdį? Pagrindinis psichologinio darbo įrankis yra pokalbis. Po jo, kaip ir po pokalbio su draugu, jausitės geriau. Tačiau terapinio pokalbio užduotis yra ne tik tai. Vienos pagalbos nepakanka, kad išeitumėte iš užburto neišspręstų problemų rato Psichologas turi įrankių, padedančių nustatyti jūsų destruktyvias mintis, reakcijas, elgesį. Tikslas – atpažinti ir rasti teigiamą jų pakaitalą. Vienas iš psichologo darbo sunkumų yra aiškiai įvardyti problemą klientui.

Darbas su psichologu nereikalauja daug laiko ir pinigų.

Viskas priklauso nuo problemos, kurią norite išspręsti, ir nuo pasirinkto psichologo. Jei norite įsigilinti į savo esmę, išsamiai suprasti savo veiksmų priežastis, susidoroti su vaikystės baimėmis ir nuoskaudomis, to neįmanoma padaryti per kelis užsiėmimus. Problemai išspręsti gali prireikti mėnesių ir metų. Ir dirbkite su psichoanalitiku. Kartais toks darbas yra pateisinamas, ypač jei darbas su kitų krypčių psichologais nedavė rezultatų. O jei norite išmokti, kaip elgtis užtikrintai, kaip valdyti save patiriant stresą ar kaip susirasti draugų, psichoanalitiko nereikia. Kad suprastumėte, kaip elgtis, galite dalyvauti keliuose kognityvinio psichologo užsiėmimuose. Jei norite pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę, turite suprasti, kad tam reikės pastangų.

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos