NIEKAS NESITĘSIA AMŽINAI – TIESIOG EIKITE TOLIAU

NIEKAS NESITESIA AMZINAI - TIESIOG EIKITE TOLIAU psichologas kaune internetu

Kai viskas klostosi ne taip, kaip norite, būtinai imkite vertinti tai, ką jau turite, o ne tai, ką praradote, – būkite dėkingi už viską, kad ir kaip gerai ar blogai jaustumėtės.

Tikra laimė – tai ne nuostabios ateities iliuzija ir ne problemų nebuvimas, o gebėjimas su jomis susitvarkyti ir požiūris į save bei kitus.

Kartais gyvenimas užveria duris, nes ateina laikas judėti. Ir tai yra gerai, nes dažnai nepradedame judėti, jeigu aplinkybės mūsų to neverčia daryti. Kai užeina sunkesni laikai, priminkite sau, kad joks skausmas neatsiranda be tikslo. Atsiribokite nuo to, kas jus skaudina, bet niekada nepamirškite pamokos, kuri jums duota ir eikite  iki galo, įveikdami baimę. Atminkite, kad yra skausmas, kuris žeidžia, ir yra skausmas, kuris jus keičia. Gyvenkite ne priešindamiesi, o tobulėdami.

Viskas gyvenime laikina. Po tamsos visada ateina šviesa – jums apie tai primena kiekvienas rytas,  vis dėlto dažnai atrodo, kad juodas ruožas tęsis amžinai. Kiekvieną kartą, kai jus nuskriaudžia, žinokite, kad žaizda užgis, niekas netrunka amžinybę. Taigi, jei dabar viskas gerai, mėgaukitės tuo, bet žinokite, kad tai nesitęs amžinai. Net jeigu viskas yra blogai, nesijaudinkite, nes tai taip pat nesitęs amžinai. Tai, kad gyvenimas šiuo metu nėra lengvas, nereiškia, kad negalite juoktis. Tai, kad kažkas jus trikdo, nereiškia, kad negalite šypsotis. Kiekviena akimirka suteikia jums naują pradžią ir naują pabaigą. Kiekvieną sekundę gaunate antrąjį šansą. Tiesiog pasinaudokite juo.

Tie, kurie daugiausiai skundžiasi, pasiekia mažiausiai – rūpesčiai ir skundai nieko nepakeis. Visada geriau pabandyti padaryti ką nors daugiau ir patirti nesėkmę, nei bandyti prasmukti nieko nedarant. Niekas dar nepasibaigė, jei pralaimėjote, viskas baigėsi, jei iš tikrųjų tik skundžiatės. Jei kažkuo tikite, stenkitės toliau. Nesvarbu, kas nutiktų pabaigoje, atminkite, kad tikras džiaugsmas prasideda tik tada, kai nustojate skųstis savo problemomis ir suvokiate, kad reikia būti dėkingam už tai, kad kitų problemų jūs tiesiog neturite.

Niekada nesigėdykite savo nesėkmių ir jų paliktų randų, kurie yra ir jūsų stiprybės simboliai, skirti jums gyvenimo. Randas reiškia, kad nebėra skausmo ir žaizda užgijo. Tai reiškia, kad įveikėte skausmą, išmokote pamoką, sustiprėjote ir judėjote toliau – tai tik priminimas. Randas yra triumfo tatuiruotė. Neleiskite, kad nesėkmė laikytų jus įkaitu, neleiskite, kad ji priverstų jus gyventi baimėje. Į viską pradėkite žiūrėti vadovaudamiesi  patirtimi.

Gyvenime kantrybė nelygu laukimui – tai gebėjimas palaikyti gerą nuotaiką bet kokioje situacijoje. Bet kokia neigiama kitų žmonių reakcija nėra jūsų problema. Džiaukitės, kai kiti bando jus nugalėti, išlikite savimi ir niekada neleiskite, kad kieno nors kito kalbos jus pakeistų. Negalite visko priimti per daug asmeniškai, net jei tai ir atrodo, jog liečia tik jus. Nemanykite, kad žmonės ką nors daro dėl jūsų. Iš esmės jie viską daro dėl savęs. Niekada nesikeiskite, kad padarytumėte įspūdį žmogui, kuris sako, kad nesate pakankamai geras.

Keiskitės, jei dėl to tapsite geresni, darykite tai dėl savęs. Žmonės visada kalbės, nesvarbu, ką darote ir kaip gerai tai darote. Rūpinkitės savimi, o ne kitų nuomone, jei tikite savimi, nebijokite už tai pakovoti. Didelė vidinė jėga atsiranda įveikus neįmanomus dalykus.

Įgausite jėgų, galėsite pakeisti „savo ruožo“ spalvą tik tada, kai nustosite rėkti ir skųstis ir imsite šypsotis bei vertinti savo gyvenimą. Tai, kas turi atsitikti, atsitiks. Jūs negalite priversti, kad  viskas vyktų kitaip, bet galite  lengvai pakeisti savo požiūrį į tai, kas vyksta. Tam tikru momentu jūs turite paleisti situaciją ir duoti įvykti tam, kas ir turi įvykti.

Mylėkite save, aplinkinius ir savo gyvenimą, pasitikėkite savo intuicija ir jausmais, rizikuokite, pralaimėkite ir raskite – be to niekaip neišsiversite. Tai – ilga kelionė. Turite liautis kiekvieną minutę nerimauti, stebėtis ir abejoti. Juokitės, mėgaukitės kiekviena savo gyvenimo akimirka. Galbūt tiksliai nežinote, kur ketinote eiti, bet galiausiai atvyksite ten, kur ir turite būti, – tiesiog eikite toliau.

Nebijokite vėl mylėti, neleiskite, kad įtrūkimai širdyje virstų randais. Supraskite, kad jūsų galia kasdien didėja tik tuomet, kai gyvenate savo gyvenimą. Atraskite savo širdyje tai, kas kelia šypseną kitiems, ir nesistenkite turėti daug „draugų“. Būkite savimi, kad ir kas benutiktų, net kai bus ypač sunku. Atminkite, kad Visata ir Erdvė visada padarys tai, kas jums būtina. Pripažinkite savo trūkumus ir pasimokykite iš jų. Gyvenkite paprasčiau ir nesiliaukite judėti…

Nikolajus Bulgakovas

Psichologas vilniuje internetu 

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos