NAUJA AISTRA. SANTYKIŲ PSICHOLOGIJA

„Ką man daryti su savim, kaip numalšinti aistrą? Esu ištekėjusi 13 metų, turiu du nuostabius vaikučius, myliu ir gerbiu savo vyrą. Bet… man reikia naujo pažįstamo žinučių, pasikalbėjimo, tarp mūsų nieko nėra tik draugiškas bendravimas, bet aš vis laukiu vakaro, kol sulauksiu nors vieno žodžio iš jo. Negaliu kovoti su savim, niekaip neišeina.“

Ačiū už klausimą ir pasitikėjimą.
Iš esmės atsakymas į tavo klausimą yra labai paprastas – tau paprasčiausiai pradėjo trukti intrigos, nuotykių, nežinomybės, gal net aštresnių pojūčių gyvenime. Todėl tavo protas pradėjo vesti tave tokiu keliu, kad tai gautum. Nes, jei pafantazavus – jei tavo vyras sužinos apie tuos pasikalbėjimus, jis tikrai nebus patenkintas ir aštresnių pojūčių apturėsite abu.

Antras aspektas, kurį rašiau ir klausiau tavęs – ar gauni pakankamai dėmesio iš savo vyro? Ar leidžiate kartu laiką, kažką veikiate įdomaus abiems, kalbatės, tariatės, juokiatės kartu? Nes moteriai paprastai reikia to gyvenime, o ypatingai išklausymo (tai ir yra dėmesys – parodyti, kad tu klausai, tau įdomu) – jei ji to negauna, jos dėmesys automatiškai nusikreipia į vietą, kur ji tai gauna. Tavo atveju tai – naujas pažįstamas. Todėl tavo „aistra“, tai niekas kitas, kaip prieskonių įbėrimas į kasdieninį gyvenimą.
Jei nenori keisti savo dabartinio gyvenimo, siūlyčiau tą bendravimą pabaigti ir pažiūrėti į tai kaip į linksmą nuotykį, tokį padurniavimą. Jei svarbi šeima, tuomet nereiktų žaisti. Svarbu gerai pagalvoti, kas yra prioritetas.

Jei visgi svarbi šeima, gerai pagalvok, KO joje tau trūksta ir aptarkite tai su vyru. Jei nesikalbate – pradėkite, nes tai gyvybiškai svarbu normaliai šeimai. Ne tik kalbėti, o ir išmokti klausytis, nes artimas žmogus – svarbiausia. Visa kita – paskui. Netgi vaikai paskui. Aš taip matau.

Išmoksite kalbėtis, klausytis, girdėti vienas kitą, jūsų gyvenimas šeimoje visai pasikeis. Manau, kad nebus taip, kad tau nebepatiks aplinkiniai vyrai, tačiau turi suvokti, kad tai tiesiog dėmesio šuoliavimas. Tavo dėmesys – nesukoncentruotas į svarbius dalykus, jis kaip šuo, ilgai buvęs prirakintas prie būdos ir dabar paleistas.  Pasėdėk ramiai ir apgalvok, kas tau yra svarbiausia gyvenime, į tai ir koncentruokis. Jei turi gerą vyrą, patariu – geriau turėkis ir toliau. Naujo pažįstamo tu nepažįsti, na, todėl jis ir vilioja. Bet kas jis per žmogus tu tikrai nežinai. Kaip sako „Nemesk kelio dėl takelio“, čia labai tinka :) Tiesa, gerai pagalvok, ko iš tavęs reikia tavo naujam pažįstamui? Nes jam tikrai kažko reikia. Greičiausiai sekso, kurį jis gaus, jei tu ir toliau su juo bendrausi. Supranti – jis tavęs klausosi, tave palaiko, o tu dėl to tirpsti. Anksčiau ar vėliau tai baigsis seksu ir greičiausiai niekuo daugiau.

Tu gali pakilti aukščiau susidariusios situacijos ir priimti sąmoningus sprendimus. Pabandyk pažiūrėti, kur tai gali tave nuvesti.  Tas didžiulis noras nusimalšins tik aiškiu suvokimu, kas dedasi ir kodėl. Ir, žinoma, kur tai veda.

Šviesios dienos linkėdama,

Raimonda

Psichologas Kaune Internetu

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?