PSICHOLOGĖS PASAKOJIMAS APIE DAUGELIO SANTUOKŲ IŠVIRKŠČIĄ PUSĘ

KA PSICHOLOGAS GALI PAPASAKOTI APIE DAUGELIO SANTUOKU ISVIRKSCIA PUSE

„Į mane kreipėsi pasimetusi moteris…“– ką psichologas gali papasakoti apie daugelio santuokų išvirkščią pusę.

Tikslus ir gilus psichologo pasakojimas apie daugelio santuokų išvirkščią pusę. Privers susimąstyti visus.

Vieną dieną pas mane pasikonsultuoti atėjo išsekusi moteris. Ji pliumptelėjo į krėslą ir beveik iš karto apsiašarojo.

– Kodėl man niekas nepasakė, kad šitaip bus? – ji vis kartojo verkšlendama…

Mūsų pokalbis suteikė daug minčių apmąstymams. Noriu parašyti apie tai, ko jums niekada nepasakys net patys artimiausi žmonės.

Taigi…

 • Jums niekada nepasakys, kad santuoka neišgelbės jūsų nuo problemų, nuo tuštumos ar nuo vienatvės. Kitas žmogus nepaslėps ir neatpirks jūsų paties netobulumo, veikiau, priešingai, arba jį paryškins, arba atidengs, ir tik jūs turėsite su tuo susidoroti.
 • Jums nebus nuoširdžiai pasakyta, kad sąžiningiau ir teisingiau likti vienam (vienai), nei griebtis pasirinkimo, kuris iš baimės, kad kito tiesiog nepasitaikys, atrodo, yra vienintelis.
 • Vaikai – ne visada laimė. Tai problemos, miego trūkumas, laiko sau, o kartais ir asmeninio gyvenimo stygius. Jei tai suvoki – puiku, bet jei turi iliuzijų, kad gimus vaikui tavo gyvenimas kvepės rožėmis – gerai pagalvok, ar išvis verta turėti vaikų.
 • Santykiai yra abipusė atsakomybė, jeigu kiekvienas taps atsakingas už save, o ne už partnerį, tada visiems bus geriau ir patogiau.
 • Tos šeimos, kurias laikote idealiomis, turi savo problemų ir savo tamsiąją pusę. Idealios šeimos nebūna.
 • Tie visi „myliu“ greitai pasibaigia. Jei neišmokote kalbėti, gerbti, rūpintis vienas kitu, tuomet ir neturėjote užmegzti santykių. Iki jų tiesiog dar neužaugote.
 • Dauguma porų meluoja vienas kitam apie seksą. Moteris imituoja orgazmą, vyras laiko varpos sukietėjimą artumu. Abu vaikšto nepatenkinti ir pikti. Išmokite nuoširdžiai kalbėti apie savo seksualinius norus – išmokite kalbėti apie viską.
 • Jei nuo pat pradžių neturite nieko bendra su savo partneriu, tai mažai tikėtina, kad tai laikui bėgant atsiras. Todėl vėliau tiesiog neverta skųstis, juk iš pradžių matėte, ką renkatės.
 • Išmokite pripažinti savo klaidas. Jei supratote, kad padarėte klaidą pasirinkdami, o šalia yra ne jūsų žmogus, išeikite nedelsdami. Nemeluokite nei sau, nei kitiems.
 • Žmonės nesikeičia. Jie tiesiog labiau atsiveria ir nusiima kaukes. Jūs su savo meile niekada nieko nepakeisite. Jei žmogus pats nusprendžia, kad esate vertybė, dėl kurios gali pakeisti savo gyvenimą, tai yra jo pasirinkimas. Bet jei nuspręsite imtis Gerojo burtinininko vaidmens, esate tikras kvailys.
 • Jokia dvasinė praktika neišgelbės jūsų nuo tikrų problemų. Tai, kad nustojote jas matyti, dar nereiškia, kad jos išnyko. Todėl realiame pasaulyje kilusias problemas spręskite konkrečiais veiksmais.
 • Negyvenkite pagal kitų žmonių patarimus ir neįsileiskite neprofesionalų į savo vidinį ir šeimos pasaulį.

„Virtuvės psichologija“ yra geras būdas sumažinti stresą, bet labai netinkama kaip veiksminga rekomendacijų sistema. Paprastai tiesiog apsikeičiama padejavimais.

 • Su vyrais viskas paprasta: juos reikia palaikyti, išklausyti, pamaitinti, suteikti ir neatimti iš jų vietos namuose. Su moterimis viskas paprasta: reikia su jomis kalbėtis ir suteikti joms saugumą bei meilę. Su visais lengva, jei esate nuoširdus ir jokiu būdu nenorite pakeisti savo partnerio.
 • Kurti šeimą ir gimdyti vaikus reikia tada, kai jau tikrai suvokiate, kodėl jums jų reikia. Kitų žmonių nuomonė ir visuomenės požiūris nėra svarbus.
 • Jei suklydote, atleiskite sau ir eikite toliau. Gyvenimas yra per daug įdomus ir gražus, kad savo rankomis paverstumėte jį pragaru.

Kiekvienas turi savo gyvenimą ir savo pasirinkimus. Nesivadovaukite kitų pasirinkimais. Klausykitės savo širdies. Jei abejojate – nedarykite. Jei suprantate, kad tai ne jūsų – tiesiog paleiskite. Kiekvienas turi teisę į savo kelią ir savo klaidas. Būtent taip ir kuriamas mūsų nepakartojamas gyvenimas.

Autorius: Oksana Cypina

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos