AR REIKIA SAVE LYGINTI SU KITAIS?

TAIGI, KAS VERČIA MUS JAUSTIS BLOGAI?

Kiekvienas iš mūsų turi 86 400 sekundžių per dieną. Praleisti bent vieną iš jų, lyginant save su kitais, reiškia ją iššvaistyti.

Kiekvienas yra unikalus, todėl bet koks palyginimas yra nesąžiningas. Jūsų gebėjimai, talentai, sėkmė ir pasiekimai visiškai atitinka tai, dėl ko atėjote į šį pasaulį, ir yra unikalūs. Todėl jų negalima lyginti su tuo, ką daro kiti.

Lygindami nieko nelaimėsite, bet prarasite išties daug. Pavyzdžiui: džiaugsmą, savigarbos jausmą, susidomėjimą ir aistrą.

Palyginimai nesuteikia gyvenimui vertės, prasmės ar džiaugsmo. Tik visa tai atima. Palyginimai neturi pabaigos. Jokios naujos sėkmės nepadės – visada yra su kuo save lyginti  ir į ką lygiuotis.

Palyginimas nukreiptas į netinkamą asmenį. Galite valdyti tik vieną gyvenimą – savąjį. Lygindami save su kitais, išeikvojame vertingos energijos ir investuojame į kitus tai, ką turėtume investuoti į save.

Lyginimas sukelia pasipiktinimą kitais ir savimi. Dėl palyginimų sunku džiaugtis. Jie nesuteikia gyvenimui vertės, prasmės ar džiaugsmo, tik atima visa tai. Jei esate patyrę šiuos išgyvenimus – visus ar tik kai kuriuos jų – tikriausiai norėsite sužinoti, kaip išsiversti be jų ir nuo ko pradėti.

  1. Švęskite savo sėkmę

Nesvarbu, ar esate inžinierius, muzikantas, gydytojas, mama ar studentas – turite savo požiūrį į dalykus, asmeninę patirtį ir  talentus. Jūs turite galimybę mylėti, padėti kitiems, tarnauti bendram reikalui. Jūs turite viską, kad galėtumėte kurti gėrį savojoje pasaulio dalyje. Turėkite omenyje šią galimybę ir prisiminkite praeities sėkmes – jos suteiks motyvacijos siekti naujų pasiekimų.

  1. Siekite to, kas svarbu

Pačios didžiausios vertybės gyvenime yra paslėptos: meilė, kuklumas, užuojauta, dosnumas, taurumas. Šiems pasiekimams nėra jokių ribų. Pirmiausia siekite šių lobių ir nekreipkite dėmesio į visuomenės primestą sėkmės apibrėžimą.

Konkurencija kartais yra gerai, bet gyvenimas nėra konkurencija. Mes visi buvome pasiųsti tuo pačiu metu į tą pačią planetą. Ir kuo greičiau nustosime konkuruoti su kitais bandydami „laimėti“, tuo greičiau visi pradėsime bendradarbiauti, kad suprastume savo vietą pasaulyje.

Savo gyvenimą lyginti su kitų gyvenimais yra kvaila. Tačiau išmintinga semtis įkvėpimo iš kitų ir mokytis iš jų pavyzdžio.

Pirmas ir svarbiausias žingsnis norint atsikratyti įpročio lyginti – vertinti ir džiaugtis kitų darbu. Dėkingumas taip pat padeda mums pastebėti gerus dalykus, kurie jau ir taip mums priklauso šiame pasaulyje.

  1. Priminkite sau, kad niekas nėra tobulas

Atkreipti dėmesį į tai, kas bloga, nėra taip naudinga, kaip matyti gėrį. Tačiau svarbu priminti sau, kad niekas nėra tobulas, niekas negyvena be liūdesio ir rūpesčių. Pergalė neįmanoma neįveikiant kliūčių. Kiekvienas turi savų bėdų, nepriklausomai nuo to, ar esame pakankamai artimi tam žmogui, kad apie jo bėdas žinotume.

  1. Pakeiskite aplinką

Kitą kartą, kai pagausite save, jog lyginatės su kitais, atsikelkite ir pasivaikščiokite. Pakeiskite aplinką, kad paskatintumėte minties pokyčius.

  1. Raskite įkvepiančių pavyzdžių

Savo gyvenimą lyginti su kitų gyvenimais yra kvaila. Tačiau išmintinga būti įkvėptam kitų pavyzdžio ir iš jų mokytis. Pasistenkite suvokti skirtumą. Domėkitės jus žavinčių žmonių gyvenimu, skaitykite jų biografijas, semkitės iš ten įkvėpimo. Atkreipkite dėmesį, kokios nuostatos lemia teigiamus gyvenimo pokyčius, o kurios jį veikia neigiamai.

Jei reikia palyginti, lyginkite save su savimi. Turėtume stengtis tapti geresni, nei esame – ne tik dėl savęs, bet ir dėl aplinkinių. Stenkitės išlaikyti gerą fizinę formą ir gerą nuotaiką. Stenkitės kiekvieną dieną judėti į priekį. Ir išmokite švęsti savo sėkmę nelygindami savęs su kitais.

Elsa Lestvitskaja

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos