11 energijos taupymo taisyklių:

11 energijos taupymo taisykliu(1) Psichologas Vilniuje Internetu
  1. Nešvaistyti laiko savigailai. Niekada neišvysite, kaip dvasiškai stiprus žmogus skundžiasi dėl sunkios susiklosčiusios padėties, kaltina aplinkybes ar jaudinasi, kaip blogai su juo buvo pasielgta. Toks žmogus moka prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir jų rezultatus, supranta ir susitaiko su tuo, kad gyvenimas ne visada yra teisingas. Jis gali garbingai įveikti išbandymą, išmokęs pamoką ir už tai padėkojęs gyvenimui. Kai situacija susiklosto blogai, sėkmingas žmogus sako: „Ech, nieko nebepadarysi“ arba tiesiog „Toliau!“.

 

  1. Nepiktnaudžiauti savosiomis galiomis. Dvasiškai stiprūs žmonės stengiasi nepanaudoti savo galios prieš kitus žmones, kad pavaldiniai jaustųsi pažeminti ar menkesni. Sėkmingi žmonės supranta, kad jų stiprybė slypi sugebėjime kontroliuoti savo veiksmus ir emocijas.
  1. Nebijoti pokyčių. Dvasiškai stiprūs žmonės priima pokyčius ir nevengia rizikuoti. Didžiausia jų „baimė“ (jei tokią apskritai turi) – tai ne nežinomybė, o galimybė tapti viskuo patenkintu ir sustabarėjusiu žmogumi. Pokyčių laikas suteikia jiems energijos ir sustiprina pačias geriausias jų savybes.
  1. Nešvaistyti energijos dalykams, kurių negalite kontroliuoti. Dvasiškai stiprūs žmonės ilgai ir nuobodžiai nesiskundžia dėl spūsčių, pamesto bagažo ir, svarbiausia, kitų žmonių. Jie priima šiuos faktus kaip įvykius, kurių jie negali kontroliuoti. Sunkioje situacijoje sėkmingi žmonės supranta, kad vienintelis dalykas, kurį jie gali valdyti, yra jų pačių reakcija ir požiūris į susiklosčiusią situaciją.
  1. Nesijaudinti dėl to, ar visiems patiksite. Ar pažįstate žmonių, bandančių visiems įtikti? Arba, atvirkščiai, tie, kurie stengiasi bei neriasi iš kailio bandydami pakenkti kitiems ir tokiu būdu sustiprinti savo, kaip stipraus žmogaus, įvaizdį? Abi šios pozicijos yra blogos. Dvasiškai stiprūs žmonės stengiasi būti malonūs ir teisingi bei įtikti kitiems tik tam tikrais atvejais. Be to, jie nebijo išsakyti nuomonės, kuri gali kam nors neįtikti.
  1. Nebijoti pagrįstos rizikos. Dvasiškai stiprus žmogus yra pasirengęs išmintingai rizikuoti. Bet prieš tai jis kruopščiai pasvers visas rizikas, laimėjimo galimybes ir numatys blogiausią scenarijų dar prieš nepageidaujamų įvykių (jeigu tokių bus) pradžią.
  1. Nesigailėti praeities. Reikia turėti ypatingos stiprybės, kad galėtum priimti praeitį ir judėti toliau. Vertinkite tai, ko išmokote praeityje, tačiau nešvaistykite psichinės ir dvasinės energijos išgyvendami dėl praeities nusivylimų ir nostalgijos. Dvasiškai stiprūs žmonės savo energiją skiria kurdami geresnę dabartį.
  1. Nekartoti savo klaidų. Mes visi žinome beprotybės sąvoką, tiesa? Taip yra, kai žmogus nuolatos atlieka tuos pačius veiksmus, tikėdamasis pasiekti kitokį ar netgi geresnį rezultatą nei anksčiau. Gebėjimas tiksliai ir produktyviai analizuoti savo veiksmus yra viena didžiausių neabejotinai sėkmingų vadovų ir verslininkų stipriųjų pusių.
  1. Nepavydėti kitų žmonių sėkmės. Sutikite, norint pajusti tikrąjį džiaugsmą ir susižavėjimą kito žmogaus sėkme, reikia ypatingų įgūdžių. Dvasiškai stiprūs žmonės turi šį įgūdį. Jie nepavydi ir nejaučia neigiamų emocijų, jeigu kitiems sekasi. Sėkmingi žmonės sunkiai dirba, kad padidintų savo sėkmės galimybes, ir nesitiki kažkaip gudriai apeiti situaciją.
  1. Nepasiduoti po nesėkmės. Kiekviena nesėkmė yra galimybė tobulėti. Netgi sėkmingiausi verslininkai atvirai pripažįsta faktą, kad jų pirmieji verslo bandymai dažnai baigėsi visiška nesėkme. Dvasiškai stiprūs žmonės yra pasirengę sužlugti, jeigu tai būtina ir jeigu tai suteikia patirties ir moko naujų dalykų. Kiekviena nesėkmė priartina jus prie norimo tikslo.
  1. Nebijoti vienatvės. Dvasiškai stiprūs žmonės moka džiaugtis vienatve. Jie naudojasi vienatve, kad apgalvotų savo praeitį ir dabartį bei planuotų ateitį. Dar svarbiau, kad jų laimė ir nuotaika nepriklauso nuo kitų žmonių elgesio. Jie gali būti laimingi ir kitų žmonių apsupty, ir vienatvėje.

Psichologas Vilniuje Internetu

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

One Comment

  1. Daiva 2021-10-15 at 12:37

    Be galo reiksmingi zodziai, klausausi visus jusu irasus, begalo vertingi, Aciu Jums

Comments are closed.

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?