PAGALIAU IŠMOK SAKYTI „NE“! PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

PAGALIAU IŠMOK SAKYTI „NE“! PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

Atsakyk sau į klausimą „Ar dažnai gyvenime susiduri su situacija, kuomet turėtum pasakyti NE, bet sakai TAIP“? Rašau toms, kurių gyvenimuose tokios situacijos dažnos.
Brangios moterys, aš žinau ir suprantu, kad mes esame labai atsakingos ir norime visiems būti geros. Labai dažnai savo gerovės kaina. Bet kai tai supranti, dažniausiai būna jau per vėlu – per vėlu atšaukti tai, ką pažadėjai (gi negražu, ką kiti pamanys),  arba per vėlu jau kažką keisti, nes viskas padaryta.

Jei pagalvojote, kad tai būdinga jums, paprastas patarimas – pradėkite galvoti apie save, atsisukite į save ir kiekvienoje panašioje situacijoje užduokite sau klausimą „Ar AŠ to noriu? Ar MAN to reikia? Ar AŠ būsiu laiminga padariusi tai?“. Ir tada klausykite savo širdies, ji gi viską žino. Jei jaučiate bent menkiausią neigimą, sunkumą krūtinėje – tai Jums ryškiausias ženklas, kad kažkas yra ne taip, kad neišeis ta situacija ar prašymas mums į gera. Ir tada sakyti paprastą „ne“. Taip parašytas jis atrodo mažiukas, bet yra labai galingas :)

Sutinku, kad žmonėms reikia padėti. Ir aš pati tai kiekvieną dieną darau, bet yra skirtumas – kai to nori ir kai to NEnori, kai sutinki nuoširdžiai ir kai sutinki „nes aplinkybės tokios, nes paprašė, nepatogu buvo atsisakyti“ ir pan. Jei jauti, kad neturėtum sutikti, paprašyk daugiau laiko atsakymui („Man reikia pagalvoti“, „Pažiūrėsiu savo užrašų knygelėje, ar turiu laisvo laiko“, „Ok, pagalvosiu ir perskambinsiu už 15 min“ ir pan.). Paprastai ramiai pergalvojus UŽ ir PRIEŠ, priimamas protingiausias, saugiausias, priimtiniausias variantas. Tačiau tokio varianto nenori tavo prašytojas! Jam tai neparanku! Jis nori, kad tu padarytum tai, ko jis prašo! Nes jam to labai reikia! Šioje vietoje ir pagalvok – tokie prašytojai ir kamantinėtojai yra tikri egoistai ir jiems visiškai nerūpi, kaip tu jautiesi ar jausiesi, nes jiems rūpi tik savi reikalai. O jei jiems rūpi tik savi reikalai, kodėl gi ir tau nepasirūpinus tik savaisiais??? :)

Pradėk nuo mažų „ne“ ir garantuoju, tau patiks! Patiks tas jausmas, kuomet „apginsi“ save nuo tavo laiko, pastangų, ramybės ir energijos vagių. Kai kitiems sakai NE, tu sau sakai TAIP!!! :)

Pasakyk sau šiandien TAIP!

Raimonda

PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?