MINTIES GALIA. PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

MINTIES GALIA. PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

Jau nuo vakar vakaro seku įdomią savo savijautą. Kažkaip keistai ramią. Vakar dar pagalvojau, kad nors ir pavargau (šeštadienis – visi namie), bet viduje esu rami. Ir kai ryte pabudau 6 valandą (ko gero, jau mano ritmas toks:), pasveikinau saulę, išgirdau paukščius, vėl pajutau tą užplūstantį jausmą, – ramybę viduje. Ir pagalvojau – štai taip, būtent taip turime jaustis kiekvieną rytą ir tą būseną išlaikyti iki pat dienos pabaigos! Ypač tą ramybę sunku pasiekti moterims, nes mūsų protas labai neramus, mintys šokinėjančios ir dažniausiai negatyvios.

„NUTILDYK VIDINĮ PLEPĮ! PAKEISK POŽIŪRĮ!“ Toks užrašas kabo ant mūsų šaldytuvo durų. Jau turbūt porą metų. Nežinau, ar Tomas kada žiūri į jį, bet aš neabejotinai TAIP :) Galiu pasakyti, kad mano plepys jau yra gerokai išdresiruotas ir manęs prisibijo :) Taigi, ne jis mane kontroliuoja (kaip kad anksčiau), bet aš pati perimu vadovavimo vadeles.

Pagalvokime kiekviena sau – apie ką mąstome kiekvieną sekundę, ką mums pasakoja vidinis proto plepys? Dažniausiai apie problemas, stresines situacijas, kokie blogi ir nesupratingi aplinkiniai (ypač šeimos nariai), pasakoja, koks nesaugus ir pavojingas pasaulis ir kaip nuo jo privalome apsaugoti savo atžalas, kaip vis dar mažai pinigų ir negaliu nusipirkti taip trokštamo daikto , kaip ir VĖL už lango lietus, šildymas atjungtas, o aš atrodau kaip stora baisi karvė… Atradote kažką pažįstamo? Susipažinkite – tai jūsų bezdžioniško proto žaidimai. Tai jis, tas neramus protelis, kuris kiekvieną minutę pamažu čiulpia mūsų gyvybinę energiją. O mes stebimės – kodėl neturiu jėgų, kur dingsta noras gyventi? Todėl, kad pačios leidžiame mūsų energijai nutekėti, vaizdžiai tariant, tais negatyvių minčių kanalais kažkur į nebūtį…Kas paradoksalu, būtent tos mintys ir linkusios greičiausiai išsipildyti. O kaip kitaip – ką maitiname, tas auga, didėja, bujoja. Visata mus girdi ir yra pasiruošusi mums duoti tai, ko norime, ko prašome :)

Taigi, ką galvojame, tą turime, kaip mąstome, – taip jaučiamės. Lygiai tas pats su kalba – privalome „filtruoti“ kiekvieną žodį. Visgi pradėti reikia nuo minčių, nes ji duoda impulsą veiksmams. Privalome pradėti „žiūrėti“, ką galvojame ir sąmoningai atmesti tas bjaurastis, kurias siūlo asmeninis plepys. Po truputėlį, mažais žingsneliais. Kiekvieną dieną ;)

Tikrų stebuklų linkėdama,

Raimonda

PSICHOLOGAS VILNIUJE INTERNETU

Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?