JAUČIUOSI KALTA…PSICHOLOGAS KAUNE INTERNETU

JAUČIUOSI KALTA... PSICHOLOGAS KAUNE INTERNETU

Klausimas iš mokymų „Būti moterimi ir neišprotėti!”:
„Perklausiau Jūsų antrąja dalį ir kelias ašaras nubraukiau… :) Na, dėl tiek daug prarasto laiko ir svarbiausia – dėl vaikų, o ypač dėl mano 13-kamečio. Aš tikiu i Dievo planą ir stengiuosi nekaltinti savęs, bet negatyvo ir įtampos iš manęs šiam vaikui tikrai perduota. Tai kaip man dabar ta viską atsiimti? Aš jaučiuosi labai atsakinga už savo vaikus.“

Atsakymas:
Labai puikiai tave suprantu, nes ir pati kurį laiką labai gilinausi į savo santykius su vaikais, nes taip pat labai pergyvenau (mano dukra 9metė dažnai nepatenkinta gyvenimu, vis jaučia trūkumą, dėl to galvojau, kad čia mano kaltė). Bet kažkuriuo momentu suvokiau, kad mano kaltės tame nėra – aš visada dariau tai, ką galėjau geriausiai.. Tiesiog tada suvokimas buvo kitoks. Ir iš to suvokimo buvo be šansų kažką daryti kitaip. O dabar? Dabar reikia žiūrėti į tai, kas yra. Žiūrėti tai, ką turime, nebekaltinti savęs. Ir tavo atveju – tavo 13metis jau beveik suaugęs ;) Tiesiog pamiršk, kas buvo, jis turi tai, ką turi ir dabar labai daug priklausys nuo jo – kokiu būti jis pasirinks gyvenime. O tu gali jam padėti, būk šalia ir padėk, kai jis prašys, patark, nukreipk. Matai, vaikai mokosi ne iš to, ką sakome, o iš to, kaip mes gyvename.

Jei tavo gyvenimas dabar keisis ir jis matys, kad keitimasis yra geras, jis pats norės taip gyventi. Ir nejučia pradės kopijuoti. Tiesa, galbūt. Nes mes visi linkime savo vaikams kuo geresnio gyvenimo, tačiau reikia suvokti, kad jie nebūtinai taip gyvens. Jie pasirenka savo kelią. Ir tėvai turi gerbti vaiko sprendimus, nestoti skersai, nes pati žinai, kad „gerais norais kelias į pragarą grįstas“. Mes niekada nežinome, kas yra gerai kitam žmogui. Čia kalbu jau apie vyresnius, kada jau jie patys atsakingi už savo veiksmus.
Nusimesk nuo savęs kaltės naštą, tu nesi kalta. Yra taip, kaip yra. Ką dabar gali padaryti – sąmoningai išgyventi kiekvieną akimirką, o svarbiausia – mylėti visus ir viską. Nežiūrint į nieką. Besąlyginė meilė gydo – tiek tave pačią, tiek ir aplinkinius <3

Video mokymus įsigyti galite čia http://www.atrasksave.lt/buti-moterimi-ir-neisproteti.html
4 pamokos (6 valandos) + 2 val seminaras dovanų. Klausysite tuomet, kai Jums patogu, atsakysiu į iškilusius klausimus.

Raimonda

Psichologas Kaune internetu


Jei patiko turinys, pasidalink!

Mind Detox Akademija
ASmenines psichologo konsultacijos

Psichologas Psichologo Konsultacija Psichologija Psichologas Vilniuje Kas yra psichologas Psichologas, psichoterapeutas ar psichiatras – kada ir pas kurį kreiptis?